KOLOR ROKU 2017

24 października 2016

Przedstawiamy KOLOR ROKU 2017 ! SHADOW 2117-30. Na podstawie wielomiesięcznej analizy trendów dział kreatywny Benjamin Moore wybrał wyrafinowany odcień szlachetnego fioletu, który kusi głębią i wielowymiarowością.

„Niejednoznaczny i enigmatyczny, SHADOW 2117-30 jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu nastroju. To jeden z tych kolorów, o których mówimy niedzisiejszy, a za chwilę okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się we wnętrzach na wskroś nowoczesnych”, o tegorocznym wyborze mówi Ellen O’Neill, Dyrektor Kreatywna Benjamin Moore. Dodaje, że „SHADOW jest niezwykle wyrafinowanym odcieniem, który w zależności od kontekstu prowokuje, lub odsłania swoją poetycką naturę, wnosi spokój, albo pobudza do działania”.

Jako kolory uzupełniające wybrano paletę 23 harmonijnie skomponowanych odcieni. Co w niej znajdziemy? Z jednej strony pudrowe fiolety i róże oraz delikatne jak mgiełka błękity, z drugiej rubinowe czerwienie, szmaragdy i turkusy przywodzące na myśl drogocenne kamienie. Po raz pierwszy od kilku lat witamy także ponadczasową klasykę, opartą na stonowanych brązach, rudościach i khaki. Wszystkie nieco zamglone, niejednoznaczne, kuszą nie mniej niż tegoroczna skrywająca się w cieniu gwiazda.